Piątek, 22 Sierpień 2014
Przedszkole Jutrosin
     

                                                                Podział dzieci na grupy - rok szkolny 2010/2011

                                                             

                    



  
    

                                                                    
                                                                                                                                                                                        obejrzyj całą galerię

                                                                                                      
                                                 Tu obejrzysz relację fotograficzną z wycieczki




                    

                             Jeden, jedyny niepowtarzalny dzień z 365 dni w roku – zupełnie wyjątkowy    
                                                                       Dzień Dziecka.

                            To dzień świętowania wszystkich przedszkolaków. Specjalnie dla dzieci
                            przygotowane zostały atrakcje i konkursy. Niespodzianką okazało się
                            malowanie twarzy, co spowodowało, że pół przedszkola "zmieniło się" w 
                            motyle lub kolorowe cudaczki. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał
                            cukierkowy medal, nie zabrakło również  łakoci i baloników zabranych do
                            domów.

                  
                                                                           Zajrzyj do galerii z Dnia Dziecka

                                                        




Protokół z posiedzenia Komisji Kwalifikacyjnej

 

 

 

W dniu 30.04.2010 r. odbyło się posiedzenie Komisji Kwalifikacyjnej kwalifikującej       

dzieci do przedszkola w Jutrosinie na rok szkolny 2010-2011.

Komisja w składzie :

1. Urszula Lis- dyrektor przedszkola- przewodnicząca

2. Danuta Błach- przedstawiciel Rady rodziców

3. Grażyna Kowalska- przedstawiciel organu prowadzącego.

 

Komisja w składzie rozpatrzyła 144 karty zgłoszeń dzieci do przedszkola.   

Zakwalifikowała od 01 września 2010 r. 127 dzieci.

Kwalifikując dzieci do przedszkola Komisja ustaliła następujące kryteria:

           KRYTERIA PRZYJĘĆ DZIECI DO PRZEDSZKOLA

 

1)      Kryteria główne ( zgodne z przepisami prawa oświatowego):

- dziecko sześcioletnie odbywające roczne obowiązkowe przygotowanie

   przedszkolne,

- dziecko pięcioletnie odbywające roczne przygotowanie przedszkolne,

- dziecko matki lub ojca samotnie je wychowującego;

- dziecko matki lub ojca, wobec którego orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień    

   niepełnosprawności, bądź całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do     

   samodzielnej egzystencji na podstawie odrębnych przepisów,

- dziecko umieszczone w rodzinie zastępczej.

 

2)      Kryteria dodatkowe:

- dziecko kontynuujące edukację w przedszkolu

- dziecko posiadające rodzeństwo w tym przedszkolu,

- dziecko, które w roku rekrutacji ma ukończone nie mniej niż 3 lata,

- dziecko obojga rodziców/prawnych opiekunów pracujących rodziców

- dziecko z rodzin wielodzietnych (3 i więcej dzieci).

 

 

 

 

 

 

 

Rocznik

Ilość rozpatrywanych wniosków

Liczba dzieci przyjętych do przedszkola

Liczba dzieci nie przyjętych do przedszkola

dzieci kontynuujące edukację przedszkolną

dzieci nowo zgłoszone

dzieci kontynuujące edukację przedszkolną

dzieci nowo zgłoszone

2004- przedszkole

 

29

1

29

1

0

oddział Dom Kultury

 

5

0

5

0

0

oddział Płaczkowo

 

7

0

7

0

0

2005- przedszkole

 

24

10

24

10

0

oddział Dom Kultury

 

5

3

5

3

0

oddział Płaczkowo

 

5

1

5

1

0

2006- przedszkole

 

11

12

11

12  ( 1 dziecko warunkowo)

0

oddział Dom Kultury

 

0

4

0

4

0

oddział Płaczkowo

 

1

3

1

3

0

2007- przedszkole

 

1

19

1

4

15

oddział Dom Kultury

 

0

1

0

0

1

oddział Płaczkowo

 

0

1

0

1

0

2008- przedszkole

 

0

1

0

0

1

Razem:

 

88

56

88

39

17

 

 

Dzieci nie przyjęte, zostały umieszczone na liście rezerwowej. Ponieważ znajdują się one w podobnej sytuacji spełniają  tylko jeden z warunków, komisja postanowiła utworzyć listę rezerwową wg kolejności urodzeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

                                          Załącznik nr 1

do protokołu z posiedzenia komisji kwalifikacyjnej.

Dzieci przyjęte do przedszkola:

 

Rok 2004- 6-latki

 

  1. Adamiak Adam
  1. Andrzejak Michalina
  1. Bernad Agnieszka
  1. Chlebowska Aleksandra
  1. Chorała Bartosz
  1. Ciesielska Roksana
  1. Dolińska Alicja
  1. Domaniecki Jan
  1. Fengler Agnieszka
  2. Giezek Paweł
  1. Jagodzińska Dominika
  1. Juskowiak Kamila
  1. Krzyżosiak Jakub
  1. Krzyżosiak Jan
  1. Krzyżosiak Wiktoria
  1. Kukla Oliwia
  1. Kupczyk Dawid
  1. Lipiński Jakub
  1. Masłowski Narcyz
  1. Medyński Michał
  1. Niedźwiedź Krystian
  1. Olejniczak Wiktoria
  1. Pepliński Piotr
  1. Ptak Emilia
  1. Roszak Dawid
  1. Rotman Maria
  1. Samol Kamil
  1. Zarzycki Dominik
  1. Zygmunt Michał
  1. Żmuda Lidia

 

 

 

 

 

Rok 2005- 5-latki

 

  1. Adamiak Marcin
  1. Babierczuk Nikola
  1. Bątkiewicz Aleksandra
  1. Bątkiewicz Kamil
  1. Ciesielski Kamil
  1. Duda- Jankowiak Maksymilian
  1. Fassa Maksymilian
  1. Fassa Nikola
  1. Felisiak Maksymilian
  1. Grzelak Izabela
  1. Jackowski Jan
  1. Jankowiak Kamil
  1. Kłakulak Natalia
  1. Konopniak Zofia
  1. Kozak Kornelia
  1. Krzyżosiak Mateusz
  1. Latusek Adrian
  1. Lewandowski Franciszek
  1. Lipińska Julia
  1. Łakomy Kacper
  1. Matysiak Michalina
  1. Olejniczak Adrian
  1. Pawlicki Bartłomiej
  1. Piotrowiak Karolina
  1. Płóciennik Maksymilian
  1. Pospiech Bartosz
  1. Sucholińska Kinga
  1. Szponik Wiktor
  1. Tatarek Wiktoria
  1. Walczak Kacper
  1. Wieczorek Magdalena
  1. Zakrzewska Klaudia
  1. Ziółkowski Mikołaj
  1. Żyto Bartosz

 

 

 

Rok 2006- 4-latki

 

 

  1. Andrzejewski Kacper
  1. Berger Bartłomiej
  1. Chudziak Bartosz
  1. Grzelczak Błażej
  1. Jasińska Dominika
  1. Kantorski Mateusz
  2. Kaczor Bartosz
  1. Karkosz Alicja
  1. Kasprzak Oliwia
  1. Kaźmierczak Julia
  1. Klecz Agata
  1. Krasiński Kacper
  1. Kreczmer Kamil- warunkowo
  1. Krzyżosiak Maria
  1. Kuczyńska Patrycja
  1. Kukla Kacper
  1. Pieprzyk Marcel
  1. Puślecki Damian
  1. Sobańska Maja
  1. Sobański Beniamin
  1. Sobański Kamil
  1. Szmelter Kacper
  1. Tatarek Mikołaj

 

 

 

 

Rok 2007- 3-latki

 

     1.      Jankowiak Aleksandra ( spełnia 2 kryteria)

     2.      Krzyżosiak Marcelina ( spełnia 2 kryteria)

     3.      Matysiak Weronika ( kontynuuje edukację przedszkolną)

     4.      Masłowska Kalina ( spełnia 3 kryteria)

     5.  Tatarek Wojciech ( spełnia 3 kryteria )

        

             Oddział Dom Kultury

 

Rok 2004- 6 latki

 

  1. Buliński Tomasz
  1. Fetera Gracjan
  1. Grzywaczewski Kamil
  1. Kasprzak Aleksandra
  1. Staniszewski Dominik

                                              

Rok 2005- 5 latki

 

  1. Jasińska Emilia
  1. Juskowiak Oliwia
  1. Kądziołka Mateusz
  1. Kościelna Kornelia
  1. Kuciński Szymon
  1. Szymałka Klaudia
  1. Wilińska Karolina
  1. Wojciechowska Klaudia

 

Rok 2006- 4 latki

 

  1. Kędzia Klaudia Wiktoria
  1. Małyga Wojciech
  1. Poprawski Bartosz
  1. Szymałka Aneta

 

 

 

 

 

                                                           Oddział Płaczkowo

 

 

Rok 2004- 6-latki

 

  1. Cłapka Weronika
  1. Czwojdrak Zuzanna
  1. Fabiś Roksana
  1. Jamroży Roksana
  1. Kaczan Filip
  1. Kolańczyk Weronika
  1. Lenartowski Mateusz

 

Rok 2005- 5 latki

 

  1. Fabianowska Wiktoria
  2. Felisiak Adam
  1. Hojak Nikola
  1. Janiak Natalia
  1. Pieprzyk Bartosz
  1. Tatarek Julia

 

Rok 2006- 4 latki

 

  1. Bartkowiak Teresa
  1. Brzeskot Oliwier
  1. Czwojdrak Paulina
  1. Gabiś Hubert

 

Rok 2007- 3 latki

 

  1. Idziak Oskar

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                          Załącznik nr 2

                         do protokołu z posiedzenia komisji kwalifikacyjnej.

                         Dzieci nie zakwalifikowane do przedszkola:

 

 

  1. Brdys Filip
  1. Chudy Marcel
  1. Duda Zuzanna
  1. Durczewski Mikołaj
  1. Kaczmarek Wiktoria
  1. Krzyżosiak Piotr
  2. Krzyżosiak Zuzanna
  1. May Piotr
  1. Nowacki Oskar
  1. Olszak Szymon
  1. Rojda Roksana
  1. Stanisławska Julia
  2. Szymałka Amelia
  1. Szymałka Norbert
  1. Świerczyński Marcel
  1. Tyczyński Maksymilian
  1. Wrzeszcz Kaja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 3 do protokołu z posiedzenia komisji kwalifikacyjnej.

 

 

Lista rezerwowa

 

  1. Krzyżosiak Piotr
  1. Tyczyński Maksymilian
  1. Świerczyński Marcel
  1. Kaczmarek Wiktoria
  1. May Piotr
  1. Olszak Szymon
  1. Brdys Filip
  1. Wrzeszcz Kaja
  1. Szymałka Norbert
  1. Nowacki Oskar
  1. Stanisławska Julia
  1. Durczewski Mikołaj
  1. Rojda Roksana
  1. Duda Zuzanna
  1. Chudy Marcel
  2. Szymałka Amelia
  3. Krzyżosiak Zuzanna

 

 

 

 

 

 

 

                   Uprzejmie informujemy, że zapisy dzieci do przedszkola odbędą się

                                      od 22.03.2010 roku do 25.04.2010 roku.

                             Kartę zgłoszenia dziecka można odebrać w przedszkolu

                                 lub pobrać z naszej strony (zakładka - do pobrania).


 
                                                                               


                                                      

            
  
                                                  


             
                      

                            

 

          
                       15 pażdziernika nasze przedszkole odwiedził teatr Art-Re.

                          Dzieci obejrzały przedstawienie teatralne pod tytułem:



                         RUBINOWY KSIĄŻE
                   
 

                      
w wykonaniu aktorów Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii
                  Art-Re z Krakowa.

                 Adaptacja jednej z mniej znanych baśni Wschodu. Córka szacha – Fatima w niezwykły

                 sposób zostaje żoną Rubinowego Księcia. Jednak przez swoje natarczywe wścibstwo
 
                 traci ukochanego.

                 Dzięki prawdziwemu uczuciu odzyskuje męża. Musi jednak obiecać Królowi Wód – 

                 ojcu Księcia, że nigdy więcej nie będzie o nic niepotrzebnie wypytywać.


                 Spektakl przeplatany orientalną muzyką, przybliża egzotykę wschodu. 

                 Barwne, piękne kostiumy i scenografia w pełni oddają baśniową atmosferę.

                 Wesoło przedstawione niektóre wątki spektaklu, zapewniły dzieciom dobrą zabawę.

 

                 Baśń uczy, że nadmierna ciekawość, brak poszanowania dla czyichś sekretów i
                 wścibstwo, mogą czasem zgubić.

                                                                               (
zajrzyj do galerii )
 

 

             

    

 
Drukuj Email

       Wyprawka przedszkolaka na rok szkolny 2011/2012

                                                              kliknij tutaj             


        Imi
enna lista poszczególnych grup jest dostępna   w

        s
ekretariacie przedszkola lub pod numerem tel. 655471555
   
     


    W czasie  wakacji   przedszkole  pełni dyżur od 01.07.2011 r.  do 29.07.2011 r. 

 


 

                                                                                            
 




            

 

 

 

 

 

 



 

         GRATULACJE  DLA   DOMINIKI  !!!!

Dominika Jagodzińska zajęła III miejsce w konkursie piosenki  "Dbajmy o Zdrowie"

zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Rawiczu
............................................................................................................................................................................

...



....
 
                                                                                    

                        
                                
            Wyprawka przedszkolaka na rok szkolny 2012/2013

                                                          kliknij tutaj              


        Imi
enna lista poszczególnych grup jest dostępna   w

        gablocie informacyjnej
przedszkola lub pod numerem tel. 655471555
   
     

                                                          
       

     

    
        

        
                                                                  tu można pobrać kartę zgłoszenia

          

 


     Dyrektor, grono pedagogiczne i Rada Rodziców  Przedszkola w Jutrosinie

 

pragną serdeczne podziękować

  

wszystkim osobom, które zaangażowały się  w organizację

zabawy karnawałowej
w dniu 28 stycznia 2012 r.



            Dziękujemy za  okazane wsparcie, które traktujemy jako wyraz Państwa wrażliwości
        
         oraz chęci współpracy z naszą placówką. Nasza wdzięczność jest tym większa, że
        
         możemy liczyć na Państwa  wsparcie systematycznie, a każda prośba o pomoc z naszej
        
         strony spotyka się zawsze z odzewem i zaangażowaniem.

                                                                          
                                                  Dziękujemy bardzo!!!

                                               A   oto   nasi 

      



                        


 

                                         1.  AGRIKO - Leszno

                                 2.  Apteka Rodzinna w Jutrosinie

                                 3.  Bank Spółdzielczy w Jutrosinie

                                 4.  Blacharstwo - Lakiernictwo Kazimierz Klejewski

                                 5.   BOLSIUS  Polska Sp. z o.o.

                                 6.   Drogeria JAŚMIN  Alicja Domagała

                                 7.   Elżbieta i Ryszard Skibowie

                                 8.   Gabinet kosmetyczny  GOYA Patrycja Kuźnia

                                 9.   GS Samopomoc Chłopska - Jutrosin

                               10.  Hurtownia  ROMI  - Roman Stanisławski

                               11.  Instalatorstwo Elektryczne -Czesław Snopkowski

                               12.  Kazimiera i Roman Kuklowie

                               13.  KRZY-KOL - Krzysztof Kolber

                               14. "Lansquad" Krzysztof Michalak

                               15.  Masz- Rol S.C. Buszyński I S-Ka

                               16.  MARPOL - Zakład Usługowo-Handlowy Mariusz  Błażejowski

                               17.  Mechanika Pojazdowa- Jan Kuźnia

                               18.  „Od A do Z” - Agnieszka Piotrowiak

                               19. Ogrodnictwo Janina Marian Norman -  Sarnowa

                               20.  PHU MARBUD - Mariusz Grzywaczewski

                               21.  PHU - Samól Renata
                              
22.  Pizzeria BONITA - Jutrosin

                               23.  PKM DUDA S.A.

                               24.  PKO  Małgorzata Ławniczak

                               25.  PPHU „SŁAWA” Sławomira Pawlak- Horała

                               26. ProCam - Krobia

                               27. RINGO - Mieczysław Sierpowski

                               28. Salon Fryzjerski - Anna Piotrowiak

                               29. Sklep - AGD i TV- KOMPUTERY- Dariusz   Matysiak

                               30. Sklep spożywczo – warzywny - Hieronim Kasprzak

                               31. SOBMETAL - Sobańscy

                               32. Transport ciężarowy  Grzegorz Grześkowiak

                               33. TYLKO NISKIE CENY  Garik Grigorian

                               34. Usługi budowlane - Miłosz Pawlak

                               35. Wulkanizacja - Marek Puślecki

                               36. Zakład usługowy  AGA- TOM  Agnieszka Zygmunt

                               37. Ubojnia- Waldemar Grzelewski

                               38. Wytwórnia Pasz  LIRA

                                                  oraz

 

                               RODZICE   DZIECI  UCZĘSZCZAJĄCYCH  DO  PRZEDSZKOLA  
          
                                               
 

          




 




 



 
KONKURS RECYTATORSKI PDF Drukuj Email

                                   
   
Dnia 16.06.2009r. w jutrosińskiej bibliotece, pod takim hasłem, odbył się konkurs recytatorski zorganizowany przez Przedszkole w Jutrosinie i Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy.

Konkurs ten był podsumowaniem naszej rocznej współpracy – dzieci odwiedzały bibliotekę przynajmniej raz w miesiącu.

     Klasykę polskiej poezji – wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy recytowały sześciolatki z trzech grup przedszkolnych. Dzieci zebrały się w bibliotece o godzinie 10:00, by przed „szanownym jury” w składzie: przewodniczący – pan Ireneusz Mikołajewski i członkowie: pani Maria Malecha i Kamila Malecha, mogły wyrecytować wyuczone wiersze. Uczestnikom konkursu kibicowali koleżanki i koledzy z przedszkola. Udział wzięło 11 przedszkolaków: Oskar Pierzchała, Ola Konopniak, Bogusia Grzelak, Jagoda Pawlak, Julia Stachowiak, Zosia Błach, Paweł Stelmach, Kinga Jagodzińska, Patrycja Dubicka, Natasza Kowalska i Paweł Pepliński. Dzieci zostały przygotowane przez swoje panie: Sławomirę Jarus, Marię Klik i Justynę Łańczak.

      Wszyscy uczestnicy podeszli do konkursu bardzo odpowiedzialnie i profesjonalnie, każdy wiersz był wyrecytowany z przejęciem i ogromnym „sercem”. Mimo tremy naszych”najmilszych”, poziom recytacji był na wysokim poziomie. Po wysłuchaniu wszystkich recytacji jury udało się na „obrady”, by móc wyłonić zwycięzców. Ponieważ dzieci prezentowały wyrównany poziom, zostały wręczone po dwie pierwsze, drugie i trzecie nagrody. Jury w ocenianiu brało pod uwagę sposób prezentacji danego utworu, poziom opanowania tekstu i dykcję. Nagrody książkowe otrzymali:
za I miejsca – Jagoda Pawlak i Paweł Pepliński,
za II miejsca: Aleksandra Konopniak i Natasza Kowalska,
za miejsca III: Julia Stachowiak i Kinga Jagodzińska.
Wszyscy uczestnicy zasłużyli na wyróżnienie, dlatego otrzymali dyplomy i kolorowanki edukacyjne z kolorowym długopisem.


 
FESTYN RODZINNY PDF Drukuj Email
                         W  sobotnie popołudnie, 6 czerwca zorganizowano
 Festyn Rodzinny pt „Zdrowy przedszkolak to wysportowany przedszkolak”.
Impreza odbyła się gościnnie w Domu Kultury. Dzieci, a także ich rodzice uczestniczyli w różnych konkursach, grach i zabawach sprawnościowych.
„Biedronki” i „Krasnoludki” spróbowały szczęścia w loterii fantowej, której sponsorami byli rodzice oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna w  Rawiczu.                                                  
Festyn był doskonałą okazją do integracji dzieci, ich rodziców i pracowników przedszkola. W miłej atmosferze, wśród wesołej zabawy czas minął bardzo szybko.                                                                                            
Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie naszego festynu. Cała impreza została uwieczniona na fotografiach - zachęcamy do oglądania. Oto niektóre z nich. 
     
                                 
Odwiedź galerię Krasnoludków
 
« PoczątekPoprzednia123NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL